POLECAJĄ NAS

Stosowałam Karty Sportowca w pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi. Co za tym idzie, korzystałam z nich tak na etapie wychowania poprzez sport, jak i specjalizacyjnym, a także mistrzowskim.Bardzo ciekawy jest sposób, w jaki Karty sprzyjają pracy na relacji-nie tylko na początkowym etapie współpracy. W ciekawy sposób dają przestrzeń do dyskusji, otwierając nowe wątki lub pomagając w pogłębieniu tych,nad którymi pracuję używając innych narzędzi.Z Kart korzystałam również podczas pracy z trenerami. Także na tej płaszczyźnie sprzyjają one pogłębianiu różnych wątków w pracy i z powodzeniem stanowią inspirację. Gdy włączałam je w rozmowie zarówno z trenerami, jak i zawodnikami (w tym samym czasie),stanowiły dobre narzędzie w zakresie pracy na relacjach. Czasami wręcz „otwierają” oczy na wzajemne potrzeby i oczekiwania.Karty Sportowca mogą w mojej ocenie spełniać kilka funkcji w procesie pracy psychologicznej ze sportowcami i trenerami. Po pierwsze, mogą wprowadzać pewną„świeżość” będąc dobrym uzupełnieniem stosowanych dotychczas metod i narzędzi. Po drugie, stwarzają szansę na nowe otwarcia w dotychczas omawianych wątkach lub otwierać przestrzenie do pracy nad nowymi obszarami. Bardzo istotną ich funkcją jest także pobudzanie samorefleksji, która sprzyja budowaniu świadomości. Wszystkie te korzyści sprawiają, że zamierzam wdrażać Karty Sportowca w swojej pracy jako uzupełniające narzędzie na każdym etapie sportowego rozwoju

psychologia sportu trening mentalny psycholog sportu
Daria Abramowicz
Była zawodniczka żeglarstwa regatowego. Współpracuje między innymi z kadrami narodowymi w kolarstwie, czy pływaniu. Prowadzi warsztaty, wykłady i szkolenia z zakresu psychologii w sporcie, rozrywce oraz w biznesie.

W Dzienniku Startowym zapisujemy swoje cele na dany sezon, opisujemy indywidualnie każdy start przed i po, a na koniec sezonu wyciągamy wnioski. Bardzo ciekawa alternatywa, aby zgromadzić wszystkie informacje o startach w jednym miejscu. Polecam wszystkim – starszym, młodszym, doświadczonym i tym na początku swojej drogi sportowej. Wszystko w jednym miejscu, pod ręką i do tego nie zajmuje dużo miejsca. Serdecznie polecam!

psychologia sportu trening mentalny psycholog sportowy
Alicja Jeromin (Fiodorow)
Rekordzistka Europy na 100 i 200 metrów.

Są takie sytuacje, które nie pozwalają nam w 100% wykonywać treningu fizycznego. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby popracować mentalnie! Chyba nikogo nie muszę przekonywać, że „głowa” w sporcie (i nie tylko) ma kolosalne znaczenie. Tu z pomocą przychodzą Karty Sportowca. Sprawdziłam osobiście! Dlatego mogę śmiało polecić takie narzędzie dla zawodników, trenerów i rodziców. Ułatwia ono komunikację i poznanie samego siebie.

psychologia sportu trening mentalny psycholog sportu
Alicja Tchórz
Mistrzyni Europy, uczestniczka IO Londyn 2012 i IO Rio 2016, Mistrzyni Europy Juniorów, wielokrotna Rekordzistka i Mistrzyni Polski, Mistrzyni i Rekordzistka Świata w Ratownictwie Wodnym

Korzystam z Dziennika Startowego, moje zapiski z sekcji „przed startem” uratowały moją głowę podczas Mistrzostw Polski. To narzędzie super się sprawdza. Studiuję psychologię, więc jestem świadoma pewnych rzeczy, ale czasem pojawia się cień niepewności i potrzeba łatwych komunikatów. Wtedy wyciągam mój Dziennik i po 10 minutach refleksji z nim jestem innym człowiekiem 🙂

psychologia sportu trening mentalny psycholog sportowy
Anna Wiatrowska
Medalistka MP i ME w karate kyokushin

Karty Sportowca są jak klasyczne karty coachingowe, tyle że ukierunkowane na sport, w podziale na 5 różnych kategorii.
Narzędzie to daje możliwość, by grupa czy pojedyncza osoba wylosowała sobie kartę z pytaniem, z którym wcześniej się nie spotkała. Otwiera to na nowe obszary i daje szanse na refleksję.
W pracy z młodzieżą w ręku trenera, może być to bardzo fajne narzędzie, bo po prostu wystarczy „zagrać” w karty i zachęcić do odpowiedzi, a młodzież sama zajmie się resztą!

psychologia sportu trening mentalny psycholog sportu
Michał Dąbski
Specjalizuje się w pracy nad rozwojem umiejętności mentalnych oraz profesjonalną pomocą psychologiczną w sporcie. Zajmuje się także profesjonalną pomocą w znajdowaniu skutecznych rozwiązań w środowisku biznesowym. Współpracuje z zawodnikami kadr narodowych, mistrzami Polski, Europy i Świata, jest członkiem sztabu szkoleniowego klubu Legia Warszawa.

Podoba mi się, że jest to uniwersalne narzędzie i ogranicza nas tyko nasza inwencja, jak ich używać. Mogę z nich korzystać z grupą zawodników, ale też indywidualnie. Poza tym mogę korzystać z jednej kategorii wybranej albo też kilku.

Pytania to podstawa mojej pracy a tutaj mam zebranych wiele trafnych i oczywiście otwartych pytań dla sportowca (trenera).

 

psychologia sportu trening mentalny psycholog sportu
Sandra Kalinowska
Pasjonatka tenisa, sama grała w amatorskiej lidze TSL. Pracuje jako psycholog sportu z zawodnikami indywidualnie oraz drużynami na różnych poziomach oraz w różnych dyscyplinach, od dzieci po kadrę narodową. Ma doświadczenie w pracy w tenisie, piłce nożnej, judo, siatkówce, pływaniu, łyżwiarstwie. Jest organizatorką czterech konferencji z zakresu psychologii sportu pod marka „top wyszkoleni”.

KARTY SPORTOWCA NA INSTAGRAMIE

DO POBRANIA

KONTAKT